logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

KISACA DUO

2017 yılında Duygu Avcı Yükseltürk tarafından kuruldu. Temel motivasyonu astroloji dünyasında sık rastlanan yanılgı ve hataları ekarte etmek, astrolojiyi genel yorumlardan kurtarıp kişiye odaklamak. Amacı ise astroloji alanında güvenilir, kaliteli ve titiz hizmet vermek ve doğru temellendirilmiş bilgiler paylaşmak.

NEREDE

DUO’nun bir ayağı İstanbul’da, bir ayağı da Londra’da. İstanbul’da yüz yüze seanslar ve etkinlikler gerçekleştiriyor, Londra’da ise düzenli olarak eğitim ve seminere katılıyoruz. Ayrıca online kanalları hem astroloji seanslarımız, hem de webinar gibi etkinlikler için kullanıyoruz. Her yerdeyiz de denebilir.

ÖZELLEŞME ALANI

Temel özelleşme alanı olan psikolojik astroloji, astrolojik sembolleri psikolojik etmenler açısından yorumlayan bir dal. Diyaloğa ağırlık vererek gerçekleştirilen tüm seans çeşitlerinde bu alanı temel alıyoruz. İkinci uzmanlık alanımız ise geleneksel astrolojinin bir kolu olan soru astrolojisi.

MOTTO

“Astroloji bir diyalogdur” mottosu ile, karşılıklı etkileşimi pratiğinin merkezine koyuyoruz. “İki” anlamına gelen ve dwo’dan türeyen DUO isminin de arkasında bu fikir yatıyor. Bu diyalog fikri hem seanslardaki birebir etkileşime, hem de DUO’nun astroloji meraklıları ile kurduğu iletişime gönderme yapıyor.

duygu kafa

DUYGU AVCI YÜKSELTÜRK

Merhaba! Ben Duygu. Kendimi tanıtmaya önce kariyerimle başlayıp, daha sonra astrolojiyle tanışma hikayemi anlatmak istiyorum.

Kariyer özetim çok basit. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldum ve kariyerime Türkiye İş Bankası’nda müfettiş olarak başladım. 8 yıllık müfettişlik döneminin ardından 5 yıl müdür yardımcısı olarak çalıştım. 2012 yılından itibaren 4 yıl Londra’da görev yaptım. Burada astrolojiyle tanıştım ve kariyerimi tamamen değiştirme kararı aldım.

Şimdi işin maceralı kısmına geldik. Aşağıda astrolojiyle tanışma hikayemi bulabilirsiniz.

Size burada kuru bir CV sunmak yerine astrolojiyle tanışma hikayemi ve bu işi kurma sürecimi anlatmak istiyorum...

“Londra’da bankacı olarak çalışırken astrolojiyle tanıştım, sene 2014’tü… Önceleri her acemi gibi,  biraz kitap okuyunca öğrenilecek bir sistem sandım astrolojiyi. Neyse ki bir okula yazılmaya karar vermem uzun sürmedi ve 2014 yılında Faculty of Astrological Studies’e, 2015 yılında da psikolojik astroloji üzerine uzmanlaşmış nadir okullardan olan Mercury Internet School of Physological Astrologye de kayıt oldum. 

Bir anda, hafta sonları iki okula devam eder, iş çıkışlarında Astrological Lodge of London’da  düzenli yapılan konuşmaları takip eder, izin günlerimde de Astrological Association of Great Britain’ın düzenlediği konferanslara katılırken buldum kendimi. “Normal” hayatımda ise bankacıydım. Oysa bu ikisini aynı anda sürdürmem mümkün değildi ve bu yarışı kaybeden taraf bence belliydi.

2016 yılında cebimde iki belge vardı. İstifa mektubum ve Faculty of Astrological Studies’in Foundation Course Certificate Interpretation sınavını geçtiğimi müjdeleyen sertifikam. Ha pardon, bir de evlilik cüzdanım:)

2017 yılında bir yandan yeni doğan kızımın sevincini yaşarken diğer yandan da  Mercury Internet School of Astrology’de sürdürdüğüm 2 yıllık maratonu tamamladığımı belgeleyen sertifikaya bakıyordum. Bu yıl aynı zamanda DUO’nun temellerini attığım yıl oldu. İlk danışanlarımla bu ana kadar tüm öğrendiklerimi hayata geçirmeye başladım.

2018 yılında soru astrolojisi konusunda bir dünya markası olan School of Traditional Astrology’e kayıt oldum ve Practioners-Level Horary Course’u tamamlayarak bir sertifika da oradan edindim. Bu yıl DUO adı altında soru astrolojisi ve psikolojik astroloji konularında profesyonel olarak hizmet vermeye başladım. 

Astrolojiye bakış açımı doğal olarak tüm bu süreçte temas içerisinde olduğum uluslararası camia renklendirdi ve bunu bir şans olarak görüyorum. Zira yurt dışında konuyla ilgili önde gelen isimlerin bile kim olursan ol bu yolculuğun ömürlük bir öğrenci olma durumu olduğunu anladığına, astrolojinin daha çok alışverişe ve diyaloğa dayandığı prensibini benimsediğine şahit oluyorsunuz.

Halen Faculty of Astrological Studies’de kalan sınavlarımı tamamlamaya ve yolculuğunu haritasıyla birlikte sürdürdüğümüz kızımı büyütmeye çalışıyorum.”

NASIL ÇALIŞIYOR?

1. ADIM

BEKLENTİ

Danışmanlığa başlarken ilk öncelik ihtiyaç ve beklentilerinizi saptamak. İlgilendiğiniz servis kapsamında ihtiyaç ve beklentilerinizi konuşuyor, astrolojinin size ne şekilde yardımcı olabileceği konusunda size bilgi veriyoruz.

Bu aşamada en sık karşılaştığımız cümle “sadece merak ediyorum”. Bu durumda, merakınızın kapsamını ve yönünü aydınlatmaya çalışıyor ve bu yolla astrolojiden maksimum verimi almanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

2. ADIM

ANALİZ

Sizden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda analiz edilecek astrolojik haritayı seans öncesinde oluşturarak çalışıyoruz.

Bu aşama çok önemli, zira her astroloji dalı uygulanırken birden çok teknik kullanılıyor ve bu tekniklerin sonuçları genel bir kanaatin parçalarını oluşturuyor. Zaman ve dikkat isteyen bu çalışmayı görüşmemizden önce detaylı bir şekilde tamamlıyor, seansa hazırlıklı başlıyoruz.

3. ADIM

SEANS ve RAPOR

Seans sırasında öncelikli olarak bulgularımızı sizinle paylaşıyoruz. Daha sonra sembolizmin ışığında bu bulguların muhtemel sonuçlarını birlikte keşfediyoruz.

Seanslarımızın en önemli özelliği, biz anlattığımız kadar sizin de konuşmanızı sağlamak. Sembolizmin hayatınızdaki izdüşümünü karşılıklı konuşarak sizin için anlamlı hale getiriyoruz. Böylece “astroloji bir diyalogdur” mottosunu hayata geçiriyoruz.

Seans sonrasında ise bu diyaloğun yazılı bir özetini rapor olarak alıyorsunuz. Böylece konuştuklarımız ilerleyen dönem için kalıcı hale gelerek ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz bir yapıya kavuşuyor.

4. ADIM

DEVAM

Astroloji sizin hayatınızda ömürlük bir arkadaş olduğu sürece etkin, yararlı ve anlamlı olacaktır. Bu nedenle astrolojiyi tek seans olarak görmek yerine uzun soluklu bir yolculuk olarak ele alıyoruz.

Devam sürecini ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlayarak, astroloji ile bağınızın sağlıklı kurulmasını ve bu bağın bireysel gelişiminizde dönüştürücü olmasını amaçlıyoruz.

NEDEN FARKLI?

DUO
KİŞİYE ÖZEL NEDEN KİŞİYE ÖZEL?

Astrolojiye bakış açımız popüler astrolojiden tamamen uzak. Astrolojinin bir popüler kültür aracı olarak devamlı tüketilmesine rağmen hak ettiği değeri alamadığını, buna neden olan ilk etmenin de astrolojiyle ilgilenenlerin ta kendisi olduğunu düşünüyoruz. Astroloji, ancak parmak izi kadar özel oluşu merkeze alınarak kullanıldığında kişilerin hayatında güçlü bir yol arkadaşı olarak kalabilir düşüncesiyle, genel geçer yorumlara, eğlence amaçlı kehanetlere aldırış etmeden astrolojiyi kişiye özel olarak uyguluyoruz.

DUO
DÖNÜŞTÜRÜCÜ NEDEN DÖNÜŞTÜRÜCÜ

Sizi ve astrolojiyle olan bağınızı önemsiyoruz. Çünkü bu bağın, iyi kurulduğunda kişinin hayata karşı bakış açısını nasıl genişletebildiğine birebir şahit olduk. Astrolojinin kehanet eğlencesi olarak kullanımından çok, kişiye bireysel arayışında eşlik edecek dönüştürücü, derin, anlamı ve iç görüyü artıran uzun soluklu bir yol arkadaşı olarak kullanımından yanayız. İnsan hayatı boyunca değişirken astrolojinin rolü, bu değişim sürecinin astrolojik haritanın en sağlıklı şekilde yaşanmasıyla sonuçlanmasını sağlamaktır. Bu yol arkadaşlığının, tek seanslık statik bir yorumdan değil, hayatla birlikte evirilen  dinamik bir ilişkiden oluşması önceliğimiz.

DUO
KALİTELİ NEDEN KALİTELİ

Hizmet verdiğimiz astroloji dallarında eğitimli ve birikimliyiz. Eğitim sürecimizi İngiltere’de kurulu 3 ayrı okulda tamamlıyor, astrolojiyle ilgili dünyada düzenlenen organizasyonları, çıkartılan dergileri, yayımlanmış (neredeyse tüm) kitapları, düzenlenen online ders ve webinerleri devamlı takip ediyor, ediniyor, okuyor, dinliyoruz. Astroloji yapmanın bitmeyen bir öğrencilik durumun olduğunun farkındayız. 

Astrolojiyle ilgili en büyük sıkıntılardan birinin güven olduğu bilinciyle DUO, verdiği hizmetin kaliteli olmasına büyük özen gösteriyor. Bunun için öncelikle, şeffaflığı ön plana koyarak danışanlarının DUO deneyiminin her aşamasıyla ilgili bilgi sahibi olmasını sağlamaya çalışıyor.

Ayrıca, bilgi paylaşarak astrolojiyi kapalı gizemli bir kutu olmaktan çıkarıp, yorumların dayandığı astrolojik referansları ve anlamlarını sizinle açıkça konuşuyor.

DUO
DİYALOGDUR NEDEN DİYALOG

Astroloji deyince muhtemelen aklınıza gelen, “Nostradamus Jr.” rolündeki bir kişinin hayatınıza dair tahminlerde bulunması ve sizin de onu merak, biraz şüphe ve bolca inançla dinlemeniz.

Oysa, astroloji seansı, sembolizmi okuyabilen bir kişi ve bunun hayatındaki karşılığını araştırmak isteyen başka bir kişinin etkileşiminden oluşmalıdır. Bu etkileşim ve diyalog olmadığı sürece astrolojinin sizdeki karşılığı, yalnızca “tutup, tutmayacağı”nı merak ettiğiniz bir “oyun” olmaktan öteye geçemez. Astrolojiyi  hiyerarşik dayatma içesinde geçen bir monologdan çıkarmak,  bire bir iletişime ağırlık vererek mümkündür.

Astroloğun işi, tek taraflı tahminlerle kişiyi didaktik bir şekilde yönlendirmek değil, deşifre ettiği sembolizmin ne gibi potansiyel anlamlar taşıyabileceğini danışanıyla birlikte keşfetmektir. Danışanı da seansın bir parçası haline getirmek, astrolojik yorumların doğru bir şekilde kişiselleştirilmesini sağlar.

Bu şekilde kişiselleştirilmiş seanslar sayesinde hem aldatıcı yönlendirmeler engellenmiş olur, hem de astrolojiyi hayatınızı daha derinden anlamak için kullanabilirsiniz.

SERTİFİKALAR

TEMEL ASTROLOJİ

.

.

The Faculty of Astrological Studies‘in üç modülden oluşan temel astroloji eğitim programının tamamlandığına ve program kapsamındaki konuları kapsayan sınavın başarıyla geçildiğine ilişkin 21.3.2017 tarihli sertifika.

.

.

PSİKOLOJİK ASTROLOJİ

.

Mercury Internet School of Psychological Astrology‘nin 2 yıl süren Diploma Seviyesi Psikolojik Astroloji Programı kapsamındaki dahilindeki ders, webiner, süpervizyon grupları ve değerlendirme seanslarının tamamlandığını belgeleyen 11.9.2017 tarihli sertifika.

.

.

SORU ASTROLOJİSİ

.

School of Traditional Astrology‘nin temel soru astrolojisi programının tamamlanarak soru astrolojisi alanında hizmet verme yetkinliğine ulaşıldığını belgeleyen 15.7.2018 tarihli sertifika.

.

.